»V Gibanju Svoboda in koaliciji smo se načeloma že zavezali k temu, da bomo stremeli k uvedbi preferenčnega glasu, ampak vemo, da je sprememba volilne zakonodaje eno tistih vprašanj, ki potrebuje širšo podporo in seveda ustavno večino.«
»Ko sem še kot poslanec državnega zbora glasoval za tak zakon, nas je bilo za 58 ali 57 poslank in poslancev. V vsakem mandatu nam manjka nekaj glasov in mislim, da bi morala biti takšna podpora, kot so jo ljudje izkazali na referendumu, zadostna, da tudi teh nekaj poslancev, ki se še obotavljajo, prepriča, da je treba slediti volji ljudstva.«
»V koaliciji smo to vzeli zelo resno. Predsednik vlade je takoj potem sklical sestanek političnih strank. Tam so vse parlamentarne stranke, razen ene, izrazile podporo preferenčnemu glasu.«
»Noben volivec kjerkoli v Sloveniji ne more vplivati na to, kdo točno bo v njihovem imenu izvoljen. Edina rešitev za to je ukinitev volilnih okrajev in uvedba preferenčnega glasu.«
»Ali ste za to, da se za volitve poslank in poslancev v Državni zbor Republike Slovenije uvede preferenčni glas, ki bo zagotovil odločilen vpliv volivcev na izbiro poslanca?«
»Pozivamo jih, naj se evropskih volitev udeležijo in svoj glas namenijo tistim kandidatom, ki bodo v kampanji napovedali podporo spremembam zakonodaje na področju poklicnih bolezni.«
»Uvedba preferenčnega glasu pomenila 'napad na podeželje, estradizacijo in elitizacijo politike'.«
»Za strateško najpomembnejše vprašanje Slovenije ta hip, pa je označil spremembe volilne zakonodaje.«
»Referendumsko vprašanje po njihovem volivcem ne ponuja konkretne možnosti, kako uvesti preferenčni glas, niti jim ne zagotavlja, da bo s tem res zagotovljen odločilni vpliv na izbiro kandidatov.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju